English | Farsi
خانه > مقالات > سوالهای متداول
IELTS.org
IDP

اخبار فوری
اعلام زمان برگزاری بخش شفاهی (Speaking) آزمون آیلتس مورخ 13 خرداد ماه 1396 (Jun-03-2017) اطلاعیه ی برگزاری آزمون کتبی مورخ پنجشنبه 04 خرداد ماه 1396 (May-25-2017) اعلام زمان برگزاری بخش شفاهی (Speaking) آزمون آیلتس مورخ 04 خرداد ماه 1396 (May-25-2017) اطلاعیه ی برگزاری آزمون کتبی مورخ شنبه 30 اردیبهشت ماه 1396 (May-20-2017) اعلام زمان برگزاری بخش شفاهی (Speaking) آزمون آیلتس مورخ 30 اردیبهشت ماه 1396 (May-20-2017)
سوالهای متداول
سوالهای متداول


1-    داوطلبان می توانند چه وسایلی با خود در آزمون به همراه داشته باشند؟

فقط خودکار، مداد و پاک کن مجاز می باشد. لاک غلط گیر و های لایت مجاز نمی باشد. هیچ گونه خوراکی، نوشیدنی و شیرینی جات مجاز نیست. به همراه داشتن تلفن همراه خاموش و دستگاه های صوتی و گیرنده مانند MP3 و هر گونه دستگاه الکترونیکی ممنوع می باشد. در صورت آوردن آن را به قسمت امانات تحویل دهید.

2-     آیا امتحان آیلتس در یک روز برگزار می شود؟

قسمت  writing, ,Listening,Readingدر یک روز برگزار می شود و امتحان مصاحبه شفاهی می تواند از 7روز قبل تا 7روز بعد از تاریخ امتحان و یا در روز امتحان کتبی باشد و داوطلبین 10 روز قبل از تاریخ امتحان کتبی با مراجعه به پروفایل خود داخل سایت موسسه در قسمت (تاریخ آزمون شفاهی) می توانند زمان آزمون شفاهی خود را مشاهده نمایند.

3-     چه لهجه هایی در طول امتحان Listening یا شفاهی استفاده می شود؟

از آنجا که آیلتس یک امتحان بین المللی می باشد، لهجه های مختلف در آن استفاده می شود.

4-     آیا CD بخش شنیداری اطلاعات لازم و مکث های مورد نیاز را به داوطلب می دهد یا خیر؟

بله- در آغاز آزمون داوطلب ها اطلاعات لازم را دریافت و یک سوال را به صورت نمونه می شنوند. داوطلبان یک قسمتی را مطالعه می کنند و بعد قسمت یک را می شنوند و جواب سوالها را می دهند و همین طور برای قسمت3-4- این حدود 30دقیقه به طول خواهد انجامید و در 10دقیقه آخر داوطلبان پاسخ های خود را به پاسخنامه ها انتقال می دهند.

5-     آیا برای بخشReading 10دقیقه اضافه برای انتقال پاسخ ها وجود دارد؟

خیر- امتحان Reading فقط یک ساعت می باشد و باید کلیه پاسخ ها در طول این زمان در پاسخ نامه وارد شود.

6-     آیا می توانم Reading,Listeningرا با خودکار پاسخ دهم؟

خیر- فقط مداد استفاده گردد. زیرا پاسخ نامه ها توسط کامپیوتر تصحیح می گردد و قادر به خواندن خودکار نمی باشد.

7-     آیا در برگه سوال  Listening, Reading می توانم یادداشت کنم؟

بله- ولی ممتحن برگه سوال شما را صحیح نخواهد کرد و نمره ای برای جواب های شما مبذول نخواهد گردید.

8-     امتحان مصاحبه چطور برگزار می شود؟

هر داوطلب به صورت رو در رو و با یک ممتحن رسمی مصاحبه خواهد کرد و مصاحبه آنها روی دستگاه صوتی ضبط خواهد گردید.

9-     داوطلبان برای امتحان مصاحبه چه چیزهایی به همراه داشته باشند؟

 همراه داشتن دو کارت شناسایی (کارت ملی و پاسپورت /در صورت نداشتن پاسپورت، همراه داشتن شناسنامه) در روز آزمون شفاهی الزامی می باشد و از آوردن وسایل اضافی خودداری نمایید.

10-هر داوطلب می تواند چند نسخه کارنامه داشته باشد؟

هر داوطلب می تواند فقط یک نسخه از کارنامه خود را داشته باشد. داوطلبان می توانند درخواست کارنامه اضافه کنند ولی هزینه تعیین شده آن را باید پرداخت نمایند.

11-نتایج کی آماده می شود؟

نتایج 13روز کاری بعد از تاریخ امتحان اعلام خواهد شد. داوطلبان از طریق صفحه اعلام نتایج از نمرات خود آگاه شوند. و از طریق شماره کارت شناسائی و یا شماره داوطلبی نمرات خود را ملاحظه نمایند.

12-آیا محدودیتی از لحاظ فاصله زمانی میان امتحانات آیلتس وجود دارد؟

داوطلب می توانند در امتحان بعدی شرکت کنند ولی تغییر نتایج آنها در فاصله کوتاه بعید می باشد.

13-برای داوطلبان با معلولیت جسمی چه امکاناتی وجود دارد؟

مانند کلیه مراکز تمام تلاش خود را می کنیم که آرامش و آسودگی این گونه داوطلبان را فراهم کنیم که بتوانند در شرایط خوب امتحانات خود را بدهند. هدف ما این است حق داوطلبی به دلیل هر گونه نا توانی پایمال نگردد. داوطلبانی با ناتوانی جسمی باید سه ماه پیش از تاریخ امتحان به مرکز اطلاع دهند تا مرکز بتواند تسهیلات لازم را برای رآنها در نظر بگیرد.

15- تا چه زمانی داوطلب می تواند تقاضای لغو یا تغیر تاریخ آزمون را داشته باشد؟ 

طبق قوانین آیلتس داوطلب مجاز نمی باشد تا 5 هفته قبل از امتحان تاریخ امتحان خود را تغییر دهد یا لغو کند. قبل از این 5 هفته داوطلب می تواند از طریق پروفایل خود قسمت cancellation / transfer  را کلیک کرده و دستورات سایت را دنبال کند. برای تغییر تاریخ یا لغو آزمون باید جریمه تعیین شده را پرداخت نمایند.

16- اگر داوطلب روز امتحان بدون هیچ اطلاع قبلی غایب باشد چه اتفاقی می افتد؟   

داوطلب امتحان خود را از دست داده و هزینه مسترد نخواهد شد و اگر اتفاق غیر مترقبه پیش آید ، داوطلب 3 روز (قبل از امتحان) فرصت دارد تا به مرکز اطلاع داده و مدارک خود را جهت بررسی ارسال نماید . به مدارکی که بعد از این 3 روز ارسال شود هیچ ترتیب اثری نخواهد شدو در صورت تایید مدارک شما ، 2 الی 3 ماه پروسه بازگشت پول به طول می انجامد.

 

 

 
منوی کاربری
خوش آمدید کاربر میهمان
برای ورود و یا ثبت نام در سایت کلیک کنید.