درباره آزمون های آزمایشی

درباره آزمون های آزمایشی

موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش با 25 سال سابقه آموزشی و دانشگاهی همواره به دنبال ارائه بهترین و کاربردی ترین راهکار به دانشجویان و زبان آموزان بوده است.

یکی از دغدغه های همیشگی داوطلبان آزمون آیلتس امکان شرکت در آزمون های آزمایشی استاندارد به منظور شناخت و ارزیابی درست از نقاط ضعف و قوت خود و همچنین تجربه شرایط واقعی این آزمون بوده است.

پس از شنیدن تجربیات ناموفق داوطلبان از شرکت در این گونه آزمون ها بر آن شدیم تا آزمون آزمایشی آیلتس را با شرایط کاملا مشابه آزمون رسمی آیلتس را برگزار نماییم.

در این آزمون ها برای اولین بار شما با پرداخت تنها 8 % از شهریه آزمون رسمی آیلتس می توانید آزمونی کاملا مشابه با آزمون اصلی به همراه سوالات استاندارد آیلتس، مصححین با سابقه آیلتس و در مکان برگزاری آزمون های اصلی آیلتس را تجربه نمایید.

پس از آزمون شفاهی در جلسه مشاوره ای که به صورت اختصاصی برای شما برگزار خواهد شد نقاط ضعف و قوت شما در بخش آزمون Speaking  توسط ممتحن تشریح خواهد شد و شما فرصت خواهید داشت تا علاوه بر دریافت نمره، از نحوه و سطح عملکرد خود توسط مرجع رسمی آیلتس مطلع شوید و برخلاف آزمون رسمی، در این آزمون ریز نمرات به شما اعلام خواهد شد و همچنین راهکارهایی مفید برای ارتقای مهارت اسپیکینگ شما ارائه می شود.

 مصححین Writing پس از ارزیابی اشتباهات داوطلب، نکات آموزشی و قابل توجه از جمله ایرادهای مربوط به واژگان، گرامر و نقطه گذاری را به صورت تشریحی در برگه رایتینگ وی درج می نمایند و برگه های Writing اسکن شده، جهت مشاهده داوطلب برای ایشان ارسال می گردند.

 علاوه بر بازخوردهای نوشتاری که توسط مصحح در برگه های رایتینگ داوطلبین درج شده، فایل صوتی مجزایی که حاوی 4 تا 6 دقیقه توضیحات تکمیلی مصحح رایتینگ در خصوص نقاط قوت و ضعف رایتینگ نوشته شده توسط داوطلب به همراه توضیح دلایل و راهکارهای علمی و مفید که در جهت ارتقاء نمره وی می باشد برای ایشان ارسال می گردد.

 همچنین در تصحیح Writing عملکرد داوطلب در دو بخش CC و TA/TR  به صورت تحلیلی بررسی خواهد شد.

 برخلاف آزمون رسمی در اینجا ریز نمرات آزمون به شرح زیر در اختیار شما قرارخواهد گرفت:

  Task Achievement (for Task 1), Task Response (for Task 2)

  Coherence and Cohesion

 Lexical Resource

 Grammatical Range and Accuracy

 تحلیل آماری برگه های Listening و Reading بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده توسط داوطلب،  میزان سختی آنها و مقایسه داوطلب با دیگر شرکت کنندگان آزمون برای ایشان ارسال می شود تا داوطلب به نقاط قوت و ضعف خود بر اساس انواع سوالات و ترکیب آنها پی برد.  

همچنین امکان مشاهده پاسخنامه Listening و Reading جهت بررسی اشتباهات احتمالی شما در محل موسسه به صورت مراجعه حضوری فراهم خواهد بود تا به شناخت بهتری از بخشی که بیشترین نمرات در آن از دست رفته (به عنوان مثال از دست دادن نمره به دلیل spelling اشتباه، استفاده از تعداد لغات غیر مجاز و ...) دست یابید.

بدیهی است آزمون مورد نظر آزمایشی بوده و تنها کاربرد آن ارزیابی داوطلبان از نقاط ضعف و قوت خود و در نتیجه امکان برنامه ریزی موثر، تصحیح مسیر مطالعه و جلوگیری از اشتباهات مشابه در آزمون اصلی می باشد و نمرات ارائه شده فاقد هرگونه ارزش رسمی است.

در گام بعد پس از آگاهی از سطح زبان خود می توانید در دوره های تخصصی آیلتس عصر دین و دانش که در سطوح مختلف و با توجه به نمره مورد نیاز شما طراحی شده است شرکت نمایید.

 

در هنگام ثبت نام آزمون آزمايشي به Version  آزمون درج شده در جدول (در قسمت نام آزمون ) توجه داشته باشيد

به دليل محدوديت سوالات استاندارد و مطابق با مراجع رسمي IELTS،  ممكن است سري سوالات در تاريخ هاي مختلف تكرار شود،

بنابر اين براي جلوگيري از شركت در آزمون هاي يكسان از ثبت نام در آزمون هايي كه Version هاي يكسان دارند  خودداري نماييد.

 

تغییر زمان آزمون آزمایشی :
·  انتقال زمان آزمون ها ی آزمایشی، تنها پیش از بازه زمانی 14 روز مانده به تاریخ امتحان کتبی و با پرداخت جریمه 55 هزار تومانی امکان پذیر می باشد.

کنسل نمودن آزمون آزمایشی :

· انصراف و لغو آزمون، تنها پیش از بازه زمانی 14 روز مانده به تاریخ امتحان کتبی و با کسر جریمه 55 هزار تومانی  امکان پذیر می باشد.

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه آموزشی عصر دین و دانش می باشد